İNDİRİMLİ 79TL 39TL
BİLET AL
ARKADAŞLARINA GÖNDER

Sağlıkta Kalite Yönetimi Ve StandartlarI 6-7 ŞUBAT


Sağlıkta Kalite Yönetimi Ve StandartlarI 6-7 ŞUBAT
39TL

Haklarınızı Gözetiyoruz
Etkinlik gerçekleşene kadar tüm süreci titizlikle takip ederek haklarınızı gözetiyoruz.
24/7 Destek
Whatsapp ve Canlı yardım ile 24 saat hizmetinizdeyiz.
100% Güvenli
Tüm kartla ödeme sayfaları 256Bit SSL ile şifrelenerek korunmaktadır.
Elektronik Biletleme
Qr kod ile sorgulanabilen elektronik bilet sunuyoruz.

Detaylar

-SAĞLIKTA KALİTE YÖNETİMİ-

Eğitim Detay

Sağlık Bakanlığı, hasta güvenliğini, çalışan güvenliğini, hasta ve çalışan memnuniyetini kaliteli sağlık hizmeti sunumu içinde değerlendirmektedir. Bu açıdan bakıldığında hastanelerde kaliteli hizmet sunumu bir hobi veya psikolojik tatmin aracı olmayıp, hizmet alanların talep ettiği, hizmet sunucularının yerine getirmesi gereken bir zorunluluk olarak karşımıza çıkmaktadır. Ülkemizde 2003 yılında yürürlüğe giren sağlıkta dönüşüm programı ile kaliteli hizmet sunumu, hem bir devlet politikası hem de bir zorunluluk haline gelmiştir. Dünyada uygulanan kalite sistemlerine baktığımızda her ülkenin kendine özgü bir kalite sisteminin olduğunu görüyoruz. Geliştirilen programların tamamen veya kısmen devlet tarafından veya tamamen devletten bağımsız kuruluşlar tarafından geliştirilen programlar olduğunu görüyoruz. Bizlerde Erdal Erök Eğitim ve Danışmanlık olarak sizlere alanında uzman eğitmeniyle bu programı sunuyoruz.

  Program İçeriği

 1. Örnek standartlar
 2. Döküman yönetimi
 3. Komite ve ekipler
 4. Risk yönetimi

 

-SAĞLIKTA KALİTE STANDARTLARI-

Sağlık Bakanlığı, hasta güvenliğini, çalışan güvenliğini, hasta ve çalışan memnuniyetini kaliteli sağlık hizmeti sunumu içinde değerlendirmektedir. Bu açıdan bakıldığında hastanelerde kaliteli hizmet sunumu bir hobi veya psikolojik tatmin aracı olmayıp, hizmet alanların talep ettiği, hizmet sunucularının yerine getirmesi gereken bir zorunluluk olarak karşımıza çıkmaktadır, bu programda sizlere tüm standartların sağlığa entegre oluşundaki süreci ve yapıyı sunuyoruz.

 

         Program İçeriği

 1. Kalite Nedir?
 2. PUKÖ Döngüsü
 3. Kalite Ölçüm Yöntemleri
 4. Sağlıkta Kalite Yönetimi
 5. Kalite Denetimleri ve Belgelendirme Süreçleri
 6. ISO Belgelendirmeleri
 7. JCI (Joint Comission İnternational)
 8. Sağlıkta Akreditasyon Standartları (SAS)
 9. Sağlıkta Kalite Standartları (SKS)

 

 

Sertifikalar

Program sonunda hak kazanacağınız sertifikalar iş garantisi, unvan ve yetki sağlamamaktadır; fakat gerçek deneyimlerden samimi ve bol etkileşimli güncel bilgilerle gelişiminizi hissedecek, fayda göreceksiniz.

 

Konuşmacılar

1986 yılında Ankara’da doğdu. 2009 yılında Ufuk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi İstatistik bölümünden derece ile mezun oldu. 2014 yılında Anadolu Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi bölümünü bitirdi. Bilgisayar programlarını iyi derecede kullanabilmekte, İngilizce ve orta seviyede Fransızca bilmektedir.

İş hayatına 2011 yılında özel bir perakende firmasında mağaza idari şefi olarak başladı. 2014 yılında yurt içi ve yurt dışı üretim yapan bir fabrikada yurt içi satış müdür yardımcılığı yaptı. 2015 yılında sektör değişikliği yaparak öğrencilik zamanlarından beri istediği ve stajyer olarak deneyimlediği sağlık sektörüne giriş yaptı ve Ankara’da özel bir hastanede Tıbbi İstatistik ve Kalite Sorumlusu olarak çalışmaya başladı.

Sorumlulukları arasında Tıbbi istatistiklerin toplanması, analiz edilmesi, Sağlık Bakanlığı’na raporlanması, Sağlıkta Kalite Standartları’nın (SKS) hastaneye uygulanması, ISO 9001:2015 Toplam Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001: Çevre Yönetim Sistemi ve ISO 18001: İş  Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi’nin kurulması, hastane hizmet içi eğitimlerinin planlanması ve uygulanması, Hasta memnuniyeti araştırmaları, hastane afet planı hazırlanması ve tatbikatlarının gerçekleştirilmesi,  Halkla ilişkiler, fuar, seminer, tanıtım organizasyonları yer almaktadır.

Sağlık sektörüne girdikten sonra birçok başarılı SKS ve ISO kalite yönetim sistemi denetimleri geçirmiştir. Alanı ile ilgili Sağlık Bakanlığı ve diğer kuruluşlarda eğitimlere katılmıştır. MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) Eğiticinin Eğitimi, TSE (Türk Standartları Enstitüsü) ISO 9001:2015 Toplam Kalite Yönetim Sistemi, Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Hastane Afet Planı Eğitimi, Sağlık Bakanlığı Klinik Kalite Göstergeleri Eğitimi sertifikaları bulunmaktadır. Yolcu, halen özel bir hastanede Kalite Yönetim Direktörü olarak çalışmakta olup, alanı ile ilgili eğitimler vermektedir.
BİLET AL


Devam ederek kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.